Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Symptom: Osamělý vlk

23. 05. 2017 14:40:00
Milovníkům Chucka Norrise se omlouvám; nejedná se o recenzi jeho filmu. A vlastně nejde ani tak o film nebo o vlka . Spíše se to týká těch, co s tím vlkem úspěšně vrtí.

Možná v klokotu všedního dne někteří z vás ani nezaznamenali, že nám přibyl nový zářez na pažbičce teroristických útoků. Já se vám tedy nedivím. Poté, co Sadík (starosta Londýna) [1] či Emanuel (tedy ne ten motýl, ale francouzský prezident) [2] uklidnili širokou evropskou veřejnost, že s terorismem se v nové Evropě zkrátka počítá a musíme si teď už jen zvyknout, jste se možná promptně zařídili a již zdárně asimilovali. Takže normálka, jedním uchem tam, druhým ven.

Já jsem si bohužel zatím nezvyk. Ale zato jsem si všiml, že všechny ty útoky jsou rozděleny na činy zločinců, nehody radikalizovaných dopravních prostředků a hlavně.... A hlavně na osamělé vlky. [3][4][5][6][7](to by mohlo stačit)

Takže se nám to hezky separovalo a vyjasnilo: Organizovaný zločin prostě odnepaměti doprovází každou společnost, v té naší bojují proti zločincům jen policisté nebo armáda. Ale víc se s ním (snad vyjma kontrolního hlášení a EET) prakticky dělat nedá. Nehody se také bohužel dějí, nejčastěji v důsledku porušování předpisů, v dopravě pak porušováním silničního zákona či nezvládnutím vozidla. Větší přísnost na řidiče to ale rozhodně napraví. (Ukázka jedné nedávné nehody, kdy se řidiči nepodařilo zcela zkrotit vášně.[8]) Je nabíledni, že za tyto činy rozhodně nenese vinu nějaké náboženství. Prostě tyto jevy ve společnosti existují a jsou její součástí, byť v marginálním množství.

A konečně se dostávám ke kategorii Osamělý vlk. O co se jedná: jedná se o jedince, který je sice úspěšně integrován do naší společnosti, nicméně přesto zde dochází k nějakým třecím bodům. A tento jedinec je pak v jednom okamžiku nezvládne vyventilovat s pomocí psychologů či psychiatrů. Místo toho si zvolí vlastní cestu, která dle něj zdánlivě problém řeší. A ač do té doby žil spořádaně, zdravil sousedy a pomáhal starším lidem, takže nic nenasvědčovalo, že u něj bobtná nějaký problém, náhle se proti té společnosti ostře vymezí (a přitom ještě cestou na místo činu pomůže přejít slepci přes přechod). Tak jsou nám tito lidé vykreslováni. Že jsou vlastně oběťmi. Ptám se: kdo je potom viníkem? Už tušíte? Tušíte správně. Ano, jsme to my všichni, my, většinová společnost. Svou netolerancí a svými postoji ty chudáčky vlastně přinutíme zachovat se tak, jak se zachovají. Opět nemůžeme dávat vinu nějakému náboženství...

Takto je nám to vždy vykreslováno. A potom nám je nalita do žil troška té naděje (ovšem jen když se polepšíme!).
K případu pravděpodobného teroristického útoku v Manchesteru uvedla německá kancléřka Angela Merkelová, že ten útok posílí naši odhodlanost bojovat spolu s Brity proti těm, kdo takové činy páchají. Cítíte také, jak vás to nabíjí? Jak to z vás snímá břímě vaší viny? Jen pro úplnost připojím i slova šéfa Evropské komise Junckera: zbabělé útoky, jak byl ten v Manchesteru, jen posilují odhodlání společně porazit pachatele podobných činů.
(Tady zatím zaznívají na adresu pachatele ostrá slova, ale to jen proto, že se ještě neví, že on je vlastně ta oběť.)
Nicméně slova o tom, že NÁS to POSÍLÍ, ta tam pro nás zazněla. Postrádám tam ještě ostré odsouzení všech, kteří by se psaním nepěkných xenofobních slůvek pokoušeli vnášet neklid do řad těžce zkoušených a frustrovaných chudáčků, jimž Evropa poskytuje azyl. Ale možná to nezaznělo jen proto, že se za to už konečně začne zavírat.[9][10]
(Je přinejmenším zvláštní, že nikoho nenapadlo, že také tito lidé mohou trpět nějakou frustrací a místo pomocné ruky je jim naordinován pomocný kriminál...)

Prostě a jednoduše z analýzy vyplývá, že problém spočívá v těch osamělých vlcích (naší vinou frustrovaných), proti kterým nikterak účinně bojovat nelze. To je jasné. A tak zbývá vyřešit už jen poslední problém: Jak správně nasvítit Eifelovku (případně Petřínskou rozhlednu [11]) a jaká správná prohlášení vydat do tisku.

Na tomto místě si dovolím malou poznámku. Po minulých atentátech se stávalo, že v obohacených školních třídách v západní Evropě muslimští školáci jásali. To víte, mládí. Ještě mu chybí potřebná opatrnost a všechno hned projeví. Žel tyto informace nikdy nepronikly do mainstreamového tisku, přinášely je jen servery, co jsou trnem v oku (a tudíž nedůvěryhodné), proto se neobtěžuji jimi svou poznámku ani doložit.

Je tady sice ještě malá možnost, že se nalezne ohořelý ruský pas nebo jiné indicie, které budou ukazovat, že v tom má prstíky Putin, ale podle mne je už větší pravděpodobnost, že se prokáže, že v koncertním sále neměli posluchači předepsané náramky s nápisy Nevyhazovat do vzduchu, prosím v několika světových jazycích, což jim bude připsáno jako jejich díl odpovědnosti.

Zdá se vám, že nemístně žertuji na úkor těch obětí? A ta tragikomická fraška, co vám předvádí evropští potentáti (Je suis Manchester, je suis idiot.), ta vám nevadí? Např. ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se nechal slyšet: „Pachatelé tohoto zločinu musí být potrestáni“. Pokud se ovšem pachatel odpálil, koho chce pan ministr trestat dál? Očekáváte snad, že každým okamžikem budou zatčení Merkelová, Holland, Juncker, Schulz a další skuteční viníci této tragédie?
Před chvílí prozradila britská premiérka Theresa Mayová: „Totožnost pachatele už známe, ale nemůžeme ji prozradit“. Možná se ještě musí pečlivě vyrobit profil osamělého vlka, pokud možno Brita a bez vazeb na takzvaný islámský stát.

Z indícií mi tak nějak vyplývá, že dokud nebude po pravdě označen skutečným viníkem islám, nebude se moci skutečně účinně zabránit budoucím teroristickým činům, dopravním nehodám ani projevům šílenství osamělých vlků, kteří nikdy nebyli ve výcvikovém táboře ISIS, nepodřízli "v bojích" pár dětí či žen a tady si z dlouhé chvíle a nudy spíchnou výbušnou vestičku, pro případ, že by na ně někdy přišlo „chvilkové pomatení“.

Místo toho si Evropa bude dál lhát do kapsy o přínosu toxického odpadu, který si sem natahala a nadále tahá. Ale dohlédne, aby se jej -v rámci povinných kvót- ze solidarity musel nažrat každý stát, po dobrém či po zlém. Dokud si nepřiznáme tuto elementární pravdu a s ní fakt, že cesta vede jen přes vystoupení z toho svérázného obskurního spolku, zvaného EU, nepomůže nám ani modlení.

PS: po dobu psaní jsem neměl čas sledovat další vývoj situace, omlouvám se za případné nepřesnosti v informacích.


[1] hrozby teroristických útoků jsou „nedílnou součástí života ve velkém městě“

[2] na hrozbu terorismu si budeme muset zvyknout.

[3] http://www.info.cz/svet/video-teror-v-londyne-takto-osamely-vlk-vrazdil-nevinne-civilisty

[4] http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/177460-utocil-v-berline-osamely-vlk-pripad-si-prebira

[5] http://www.info.cz/svet/muslimy-v-kanade-vrazdil-osamely-vlk-policie-ukazala-na-studenta

[6] http://archiv.ihned.cz/c1-63266500-osamely-vlk-v-sydney-i-tak-islam-strasi-zapad

[7] http://www.securitymagazin.cz/zpravy/osamely-vlk-zautocil-na-univerzite-v-ohiu

[8] https://twitter.com/RealitaDne/status/865530486793187329

[9] Srandista ze Skotska loni natočil krátké videjko "Můj pes je nácek". Pes kouká na laptopu na projev Hitlera a dává pac. Všimla si toho ale skotská policie a tak milého srandistu nejdřív zadrželi a teď poslali před soud. Hrozí mu až rok vězení.
[10] http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/25403-70lete-duchodkyni-hrozi-ctyri-roky-vezeni

[11] http://zpravy.idnes.cz/manchester-koncertni-hala-vybuch-exploze-f1y-/zahranicni.aspx?c=A170523_005121_zahranicni_fer

Autor: Karel Babica | úterý 23.5.2017 14:40 | karma článku: 23.65 | přečteno: 536x

Další články blogera

Karel Babica

Chcete spáchat dobrý skutek vypsáním šeku pro charitu? Pozor, aby vás za to nezavřeli!

Naštěstí ne u nás, ale u našich nejbližších sousedů. Ptáte se: A co na to Amnesty International (a přehršel dalších aktivistů, sdružených do plejády lidskoprávních neziskovek)? Že mlčí? Zavolejte mi Hivrise! [1] Totiž Pánka!

29.7.2017 v 19:15 | Karma článku: 37.81 | Přečteno: 2119 | Diskuse

Karel Babica

Malá poznámka k činnosti maistreamových médií a Centra proti terorismu a hybridním hrozbám

S velkou slávou k 1.1.2017 vzniklo centrum, které nás mělo cituji: ...upozorňovat na závažné dezinformace a bude směrem k veřejnosti i směrem ke... bla,bla,bla. Tak se na ta fake news i práci centra blíže podívejme:

27.7.2017 v 12:30 | Karma článku: 44.18 | Přečteno: 2810 | Diskuse

Karel Babica

Je fajn, když si mohou majitelé zařízení sloužících veřejnosti, rozhodovat sami.

Včerejší poklidnou hladinu na zdejších blozích zčeřil článek popisující událost lokálního charakteru v čestlickém akvaparku.

11.7.2017 v 10:25 | Karma článku: 40.19 | Přečteno: 2254 | Diskuse

Karel Babica

Ukažme koule!

Háchovi nechali ultimatum hodinové. Nám, Polsku a Maďarsku přibalila dobrotivá EU k ultimatu celých 24 hodin.

14.6.2017 v 17:45 | Karma článku: 38.73 | Přečteno: 1353 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jiří Turner

Šedesátej vosmej, vole!

„To se nám na den osvobození, udělalo pěkně, co?“ „Co?“ „Je přece 21. srpen, ne?“ „Co?“ „Rusové, tanky, okupace...“ Útržek rozhovoru mezi starším mužem a mladým prodavačem mě přesvědčil o tom, že 21. srpen 1968 je už asi středověk.

21.8.2017 v 11:40 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 36 | Diskuse

Karel Trčálek

Moje bezprostřední osobní vzpomínka na 21. srpen 1968

Ano, je dobře, že si srpen 1968 pořád dokola připomínáme. Proto se i já pŕidávám svou osobní vzpomínku na tu dramatickou noc a následné časné ráno

21.8.2017 v 11:04 | Karma článku: 5.60 | Přečteno: 202 | Diskuse

Zdeněk Majzlík

Konopí a rozhovor s policajtem.

Je to již víc jak šest let, co jsme naši dceru Martinu poprvé odvezli na dvouměsíční léčebný pobyt do Domova svatého Josefa v Žirči, jediného to ústavu starajícího se o pacienty postižené roztroušenou sklerózou v Česku.

21.8.2017 v 10:12 | Karma článku: 17.28 | Přečteno: 417 | Diskuse

Jan Fikáček

Chvála lidské hlouposti

Hloupost je problém, zejména u voličů :-). Může být i ale prospěšná. Dokonce v některých situacích je hloupost stimulem neocenitelné kreativní energie, tedy když se potká s inteligencí. Proto díky bohu za lidskou hloupost. :-)

21.8.2017 v 10:04 | Karma článku: 10.52 | Přečteno: 295 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Ve Velké Británii začíná islám válcovat křesťanství

Společnosti zejména v západní Evropě prošly jednak důsledkem imigrace z mimoevropských, zvláště z muslimských zemí, ale také kvůli sekularizaci „původního“ obyvatelstva velmi výraznou proměnou.

21.8.2017 v 9:36 | Karma článku: 26.55 | Přečteno: 1224 | Diskuse
Počet článků 26 Celková karma 40.23 Průměrná čtenost 1082

Jsem obyčejný chlap. Milovník zvířat i dobrého jídla. Občas zůstávám v údivu nad tím, co přináší život, občas mne náš svět vytáčí. Tak bych se rád podělil.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.