Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filipika proti muslimusům.

28. 05. 2017 10:50:00
O očividné pravdě vás nikdo nikdy neujišťuje. Zato lež, ta se musí stále znovu a znovu nějak okecávat...

Proto vás dnes nehodlám o něčem ujišťovat. Jen vám sdělím tu očividnou pravdu. Chci se tím odlišit od dosavadních blogů tímto tématem se zabývajících.

Jen mi ještě dovolte malou poznámku: Nadpisem jsem dnes parafrázoval
název díla Jana Blahoslava. To jen abyste pochopili, jak ten nadpis vlastně vznikl. Blog sám se však zabývá žhavou současností - islámem, islamismem a muslimy.

Spousta (internetových) stránek už byla popsána, aby se poukázalo na fakta. Aby se na základě argumentů poukázalo na rozpory oficiální doktríny obhajující islám, na invazi "obětí války" do Evropy, na obtížnosti integrace odlišných kultur... Více či méně erudované články a rozbory měly objasnit či zdůvodnit, proč realita tolik pokulhává za humanistickými idejemi, kecy politiků a propagandou novinářů.

Také já jsem v poslední době vstřebal značné množství leckdy protichůdných informací, v nichž se argumentovalo vším možným. V průběhu času jsem nacházel určité střípky, které do mozaiky argumentů nezapadaly. Přesto se mi vinuly těmi tématy. Poprvé jsem na ně narazil na diskuzních fórech.

Zde je přepis dvou z diskuze vytržených, na sebe navazujících příspěvků očitých svědků:
xx - ...Nemám problém courat mezi lidmi, culit se na ně a být mezi nimi v pohodě...
Kdysi, chvíli po 89. jsem byl jako náležitě lačný turista ve Francii.
Čuměl jsem na všechno jako puk, byl jsem plný zážitků. Až do jedné chvíle:
v Marseille jsme patrně zašli do jakési podivné čtvrti, kde na náměstí postávali.
Tady tři, tady čtyři, tady dva. Snědí mládenci s pichlavýma očima... Nedělali nic,
jenom tak stáli a těma očima pozorovali lidi...
Ihned jsem pocítil tíseň, kterou tam ten prostor byl nabit jak elektřinou...
Ta tíseň na mne padla, aniž bych měl pro to jakékoli racionální vysvětlení...
Bylo tam ticho, ty upřené oči a všeobjímající napětí...
Ihned mě napadlo staré "oko do duše okno..."
Ano, jsem přesvědčen, že islám je náboženství zla.

yy - Presne. Oni tu zlobu, to pohrdani nami, tu vyhruzku "jeste chvilku na me cum
a bude zle" maji jednoduse napsanou v ocich, nijak to neskryvaji.

Časem se ukázalo, že rozhodně nebyli sami, kdo si tohoto jevu všiml. Totéž
popisuje i autor článku, který vyšel na sklonku loňského roku. Vedle jiných zajímavých informací v článku si dovolím vypíchnout tohle:

..."poprvé jsem ucítil skutečný strach až zde. Strach z lidí. Takový, že jsem se neodvážil vyfotit je zepředu. Jejich tvrdé, sveřepé, hněvivé ksichty." ...
...Ale zapisoval jsem si do bločku. A cituji doslova, abych zachoval svůj přímý dojem:
„Machometáni se jdou modlit nenávist. Sparťanští chuligáni, ti jsou ve svém hněvu ještě rozverní. Toto je neúprosná, zavilá nenávist, nenávist živočišná, zabijácká..."

Po tomto objevu jsem si onoho málo popisovaného aspektu všímal už prvoplánově. Narazil jsem na něj i v relativně nedávném případě Slovenky Sheily S. (to je ta kacířka, co šíří nenávist a pálí knihy). Doslova pár hodin před eliminací tohoto ultrapravicového živlu (jejím odvlečením zásahovou jednotkou v noci nad ránem) stihla poskytnout tento
rozhovor rádiu. Můžete si jej poslechnout celý a na základě informací si pak sami zkuste odpovědět, kde se v tomto případě nachází ten nebezpečný element a kde jeho oběť. Nicméně v čase po 19. minutě se v její výpovědi objevují tato slova:

"Ale tie pohľady to bolo ... len pohľadom by vás zavraždili..."

Nyní vám prozradím, čím si vysvětluji tu pozoruhodnou shodu ve všech případech:
Všichni tito lidé to vnímají naprosto přesně a správně!

Na Wikipedii u hesla džihád se můžete dočíst, že se jím označuje náboženská povinnost muslimů usilovat o obranu a rozšiřování islámu ve vlastním srdci i ve světě. Základními termíny tam jsou Dár al-harb („dům války“) a Dár al-islam („dům islámu“).
Ergo kladívko: ta území, která islám nepovažuje za dobytá (neovládají jej muslimové), nespadají pod dům islámu, ale pod dům války. Žádná třetí možnost neexistuje. Vítejte v evropském domě války...
Pro nepřítele (chápejte jím všechny nemuslimy) na nepřátelském území mají tito vojáci islámu samozřejmě jen nenávist, pohrdání - a smrt. Do tohoto prizmatu pak velmi dobře zapadají všechny
-pichlavé a nenávistné pohledy,
-ústrky, projevy otevřené agrese,
-(slavné a neexistující) no go zóny a v řadě neposlední i všechny ty
-"činy psychicky narušených jedinců" - teroristické útoky muslimů.

Za jistých zjednodušujících předpokladů, si lze živého tvora definovat jako biologický stroj vybavený firmwarem, kterému je pak průběžně dodáván další software. Na rozdíl od chytrých telefonů či počítačů ale není vůbec jednoduché v případě biorobota přehrát mu firmware, či jej vybavit jiným operačním systémem a aplikacemi. Lidové přísloví trefně říká: starého psa novým kouskům nenaučíš.
Od mládí vštěpovaným pravidlům a návykům se na jiná přeučíte těžko. Zvlášť pokud vy sami nechcete. A ruku na srdce, budete vy sami chtít vyměnit něco, o čem jste po celou dobu přesvědčováni (a na konec i přesvědčeni), že je to dokonalé?

Dokonalé - ovšem jen v očích muslimů. Zkuste najít jiné světové náboženství, které apostazi (odpadlictví) kriminalizuje či trestá smrtí. Rovněž v něm postrádám toleranci (jinak typickou právě u náboženství) vůči jiným.
Staví se nadřazeně vůči různým skupinám a toto vše má kodifikováno už přímo v sobě. Není to tedy způsobeno chybou fanatického vykladače. Rovněž implementaci sebevražedných prvků v něm obsažených (položit život za šíření islámu s bonusovou poukázkou do ráje) postrádám v budhismu, hinduismu, křesťanství či u zenu.
Takové prvky bývají součástí programů sekt. Ano, dnešní islám v celé jeho kráse (korán, súry, hadísy) bych očekával spíše v resortu sekt s fakt vymazlenou ideologií a totální kontrolou celého života příslušníka sekty. V tomto případě hodně atrofované sekty, v zárodku jejíhož učení nacházím extraporci zla, nenávisti a krutého násilí.

Filipika: typ polemických a útočných projevů nebo symbol ostré kritiky.

Autor: Karel Babica | neděle 28.5.2017 10:50 | karma článku: 33.08 | přečteno: 899x

Další články blogera

Karel Babica

Chcete spáchat dobrý skutek vypsáním šeku pro charitu? Pozor, aby vás za to nezavřeli!

Naštěstí ne u nás, ale u našich nejbližších sousedů. Ptáte se: A co na to Amnesty International (a přehršel dalších aktivistů, sdružených do plejády lidskoprávních neziskovek)? Že mlčí? Zavolejte mi Hivrise! [1] Totiž Pánka!

29.7.2017 v 19:15 | Karma článku: 37.81 | Přečteno: 2119 | Diskuse

Karel Babica

Malá poznámka k činnosti maistreamových médií a Centra proti terorismu a hybridním hrozbám

S velkou slávou k 1.1.2017 vzniklo centrum, které nás mělo cituji: ...upozorňovat na závažné dezinformace a bude směrem k veřejnosti i směrem ke... bla,bla,bla. Tak se na ta fake news i práci centra blíže podívejme:

27.7.2017 v 12:30 | Karma článku: 44.18 | Přečteno: 2810 | Diskuse

Karel Babica

Je fajn, když si mohou majitelé zařízení sloužících veřejnosti, rozhodovat sami.

Včerejší poklidnou hladinu na zdejších blozích zčeřil článek popisující událost lokálního charakteru v čestlickém akvaparku.

11.7.2017 v 10:25 | Karma článku: 40.19 | Přečteno: 2254 | Diskuse

Karel Babica

Ukažme koule!

Háchovi nechali ultimatum hodinové. Nám, Polsku a Maďarsku přibalila dobrotivá EU k ultimatu celých 24 hodin.

14.6.2017 v 17:45 | Karma článku: 38.73 | Přečteno: 1353 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jiří Turner

Šedesátej vosmej, vole!

„To se nám na den osvobození, udělalo pěkně, co?“ „Co?“ „Je přece 21. srpen, ne?“ „Co?“ „Rusové, tanky, okupace...“ Útržek rozhovoru mezi starším mužem a mladým prodavačem mě přesvědčil o tom, že 21. srpen 1968 je už asi středověk.

21.8.2017 v 11:40 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 36 | Diskuse

Karel Trčálek

Moje bezprostřední osobní vzpomínka na 21. srpen 1968

Ano, je dobře, že si srpen 1968 pořád dokola připomínáme. Proto se i já pŕidávám svou osobní vzpomínku na tu dramatickou noc a následné časné ráno

21.8.2017 v 11:04 | Karma článku: 5.60 | Přečteno: 202 | Diskuse

Zdeněk Majzlík

Konopí a rozhovor s policajtem.

Je to již víc jak šest let, co jsme naši dceru Martinu poprvé odvezli na dvouměsíční léčebný pobyt do Domova svatého Josefa v Žirči, jediného to ústavu starajícího se o pacienty postižené roztroušenou sklerózou v Česku.

21.8.2017 v 10:12 | Karma článku: 17.28 | Přečteno: 417 | Diskuse

Jan Fikáček

Chvála lidské hlouposti

Hloupost je problém, zejména u voličů :-). Může být i ale prospěšná. Dokonce v některých situacích je hloupost stimulem neocenitelné kreativní energie, tedy když se potká s inteligencí. Proto díky bohu za lidskou hloupost. :-)

21.8.2017 v 10:04 | Karma článku: 10.52 | Přečteno: 295 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Ve Velké Británii začíná islám válcovat křesťanství

Společnosti zejména v západní Evropě prošly jednak důsledkem imigrace z mimoevropských, zvláště z muslimských zemí, ale také kvůli sekularizaci „původního“ obyvatelstva velmi výraznou proměnou.

21.8.2017 v 9:36 | Karma článku: 26.55 | Přečteno: 1224 | Diskuse
Počet článků 26 Celková karma 40.23 Průměrná čtenost 1082

Jsem obyčejný chlap. Milovník zvířat i dobrého jídla. Občas zůstávám v údivu nad tím, co přináší život, občas mne náš svět vytáčí. Tak bych se rád podělil.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.