Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ostatně soudím, že tato vláda musí být svržena.

14. 02. 2016 14:20:00
Poslední dobou si marně kladu otázku: Co ještě musí tato vláda udělat, aby to přivodilo pozdvižení lidu v míře větší, nežli akční sleva na masaprosté špekáčky v některém z nesčetných hypermarketů?

Tolik povinný perex. Než budete pokračovat, čtěte prosím toto

Varování:

Následující řádky nejsou určeny nevěřícím Tomášům, konzumentům laciných špekáčků a důvěryhodných zpráv našich veřejnoprávních médií. Rovněž nejsou určeny nekritickým sympatizantům adorujícím právě vládnoucí politické strany a jejich lídry. Tyto laskavě odkazuji na letáky hypermarketů se slevami zboží nebo na tištěný program naší-vaší televize. Za případné nežádoucí vedlejší účinky způsobené čtením tohoto textu odmítám jako jeho autor nést jakoukoliv zodpovědnost.


Zřejmě mají ty špekoně pro část národa vyšší užitnou hodnotu, nežli tahle republika, nežli vlastní stát. Možná jste si tutéž otázku položili i vy sami. Nebo jste možná narazili na rozumbradu, který vás pomocí "odzbrojujících" argumentů (jejichž původ byl v mainstreamu) převálcoval, opatřil nelichotivou nálepkou pochybného individua či duševně poznamenaného jedince.
Není mi jasné, proč tyto ovce / žáby (nehodící se škrtněte) po způsobu nevěřících Tomášů stále jen čučí a opakovaně se ptají: A už jsi ty konkrétně ve svém okolí na nějakého migranta narazil? Nebo: Někteří (kterým už byl mezitím blog zde zrušen) tu na podzim prohlašovali, že apokalypsa u nás nastane o Vánocích - a ono furt nic. Tak si schválně počkejme jeden rok, jestli se ta jejich katastrofická vize naplní.
Merde! Cožpak se musím nejprve nakazit AIDS a pak teprve o něm mohu začít prohlašovat, že je to dost velké svinstvo? Miluji tyhle rozumbrady.

Rozumbrady, co nechtějí vidět ani slyšet že 1+1=2, snad proto, že o tom nepsalo Rudé právo. (Tedy dnes jakýkoliv Babišův či Bakalův, původní médium více nežli úspěšně zastupující, plátek.) Nebo snad čekají, dokud o tom nebude vyváženě vysílat veřejnoprávní televize? No tak to se maximálně dozvědí, že za vším stojí Putin a ruská propaganda a když s Ruskem (a jeho zde úspěšně působícími placenými agenty) zúčtujeme (s laskavým přispěním NATO), bude opět nastolen ráj. Jak v Evropě, tak i na celé zeměkouli...

Těm ostatním, co takto nesmýšlejí, jsou určeny mé následující řádky:

Ať už si to připouštíme či nikoli, Evropa se nachází v tuto chvíli již ve válce. Neučiníme-li v čase, který nám ještě zbývá do vypuknutí otevřeného konfliktu také v České republice, určité nezbytné kroky, dopad bude drtivější a změny, kterých se dočkáme, budou nevratné. Jako důkazy svého tvrzení použiji:

Švédsko. V těchto odkazech švédský stát otevřeně rezignuje na svou základní funkci. Stejně nahnuté je to i s úředním jazykem. Zdá se, že "švédský učitel" nebude muset umět švédsky, přesto bude moci učit. (V článku se to sice už neuvádí, ale počítám, že rodilí švédové by do svého portfólia znalostí měli co nejdříve zařadit arabštinu...)
Aby však nedošlo k mýlce: stát sice rezignoval na dodržování platných švédských zákonů na svém území, ale vůči xenofobním, rasistickým a radikálním švédům je ještě stále schopen své síly zmobilizovat. Mimochodem, titulek: Desítky zakuklenců vzaly útokem nádraží ve Stockholmu, cílem byli migranti je naprosto špatně!
Správně novináři měli napsat: Desítky občanů angažovaně zastoupily stát poté, co ten zcela selhal ve své základní funkci.
A při této příležitosti rozdávali tyto letáky (připojuji překlad:
UZ TOHO BYLO DOST!
Ze Svedsko jde po spatne ceste si dnes uz nelze nevsimnout. Temer kazdy den se probouzime do zprav o novych vrazdach, loupezich, znasilnenich a jinych utocich. Musime trpet nespocetne pripady tezkych zlocinu, jejichz pachatele se navic vyhnou trestu tim ze tvrdi, ze jim neni 15 let.
Z cele zeme prichazeji policejni zpravy, ze policie uz nezvlada prevenci a vysetrovani zlocinosti, ktera dopada na svedsky lid. V nekterych pripadech, jako nedavna vrazda zeny, ktera byla najata pracovat v dome takzvanych „nedoprovazenych nedospelych uprchliku“, to slo tak daleko, ze policejni sef vyjadril vice sympatii k zlocinci nez k obeti.
Takovyto nedostatek respektu je tak zakorenen v nasich bezpaternich politicich, v nasem chabem justicnim systemu a v nasich lzivych mediich, ze nas z toho uz nic neprekvapuje. My ale odmitame akceptovat opakovane utoky a nasili na svedskych zenach. Odmitame rozklad nasi kdysi bezpecne spolecnosti.
V okamziku, kdy politicke vedeni zeme a policie ukazuji vice sympatii vrahum nez jejich obetem, nelze dal pasivne cekat a neprotestovat. Pokud nejsou svedske ulice bezpecne pro obycejne Svedy, je nasi POVINNOSTI problem resit. Proto se dnes shromazdilo na 200 svedskych muzu, aby se postavili severoafrickym „detem na ulici“, kteri se roji na hlavnim nadrazi. Policie jasne ukazala ze nema prostredky, aby proti jejich nasilnickemu jednani zakrocila, proto nezbyva, nez abychom je potrestali my.
JUSTICNI SYSTEM POSLAPAL DRIVEJSI SOCIALNI KONTRAKT A JE ROZBIT - je tedy povinosti kazdeho Sveda branit nas verejny prostor proti importovane kriminalite.
My, kteri jsme se zde shromazdili, nejsme politici, zurnaliste ci policiste. Jsme ale vasi otcove, bratri, kolegove, pratele ci sousede.
Svedsti muzi a zeny si zaslouzi bezpeci ve svem kazdodennim zivote a proto podporujeme kazdeho, kdo take vidi problemy, aby nas nasledoval, jak v Stockhomu, tak v cele zemi. Spolecne za lepsi budoucnost.
)
Bohužel (jak jsem již předeslal) švédský stát se vůči letákovému radikalismu zmobilizoval a s pomocí těžkooděnců a policejní helikoptéry proti chuligánům a podvratným živlům zasáhl. Demokracii totiž smí podrývat pouze někteří! Člověk by skoro řekl, že přesně tohle úřady chtějí: Vyprovokovat stav, kdy občané vezmou „spravedlnost“ do svých rukou a oni pak mohou intenzivně zavádět další a další represe....

Jestliže se domníváte, že se jedná jen o nějaký ojedinělý severský výstřelek, musím vám teď za tepla naservírovat kauzu z Francie.
Kolega bloger zde tento pátek umístil překlad videa z francouzského Calais, z nějž vyjímám:
...V tisícových davech přicházejí do centra Calais, otloukají auta železnými tyčemi, napadají lidi, dokonce i děti, vedle násilí se dopouštějí zlodějen...S policejní pomocí se počítat nedá. Jak jsem řekla, stížnosti neberou. Ale když by někdo chtěl proti tomu demonstrovat, hned mu jdou po krku. Pokud však je sám napaden a jde na policii uslyší: "Co chcete? Co máme dělat?" ...Vláda nás zavrhla...
Nevím jak vám, ale mi to přijde jako Švédsko přes kopírák!
Nicméně zkoukněme ještě Německo.
Jistě budete mít v živé paměti kolínský Silvestergate. I demonstraci, která po více jak týdenním tutlání silvestrovských událostí v Kolíně následovala. Na rozdíl od nezvládnuté silvestrovské noci tentokrát policie pořádek a zákonnost nastolila. Sice za pomoci vodních děl, ale "Ordnung muß sein!" Jen... jen zlé jazyky a videa na internetu poukazovala na fakt, že to házení dělbuchů, které způsobilo tvrdý zásah policie proti demonstrantům, bylo ve skutečnosti předem připravenou akcí ze strany policie. Ovšem na druhé straně, německá policie nadále nezvládá svou úlohu, nebál bych se tvrdit, že hromadně selhává...

Pořád se vám zdá, že jde o politováníhodné přehmaty, nešťastnou souhru událostí či náhodné excesy?
Scheisse! Jde o modus operandi, jakým se v EU prosazuje "současná forma" demokracie. Kontrolní otázka: Připomíná vám to něco? Mně ano. Něco, co bych si už rozhodně zopakovat nechtěl!

Provedu-li shrnutí, musím konstatovat, že každá doktrínu multikulturalismu vyznávající a prosazující evropská vláda přináší původním občanům:

  • každodenní vysokou kriminalitu ze strany nově příchozích vyvolených
  • pošlapávání práv, principů demokracie a teror mocenských složek, pokud se občané snaží s kriminalitou bojovat
  • obelhává je, chová se k nim jako k občanům třetí kategorie, je hluchá či rovnou trestá občany za pokusy domoci se svých práv nebo upozornit na jejich porušování

Je zvláštní, že jak lidskoprávní aktivisté, tak instituce zřízené za účelem hlídání (zdali nedochází k nějakému porušování) práv občanů, trpí selektivní slepotou i hluchotou.
Kde je ten Člověk v tísni, dochází-li ke skupinovému znásilnění povinně bezbranné oběti?
Kde máme ten Human right watch, když policie sama sebe vyprovokuje k neadekvátnímu zásahu vůči protestujícímu obyvatelstvu?

Vše podléhá cenzuře, všude jsou kamery, kdeco se zaznamenává a ukládá, listovní tajemství už pomalu ani neexistuje a toto vše je údajně jen pro bezpečnost občanů. A přesto, že svoboda se ocitá v rektu, bezpečnost se nikterak nezvyšuje. Ba právě naopak!
Takový je obraz války v současné Evropě. Jenže toto je pouhý začátek! Pokračování vidím ve vzrůstajícím chaosu, čím dále větší smělosti (spojené s ozbrojováním a lepší organizací) hord nájezdníků, pokračujícím ustupování domorodců a možná konečně i ozbrojování deptaného obyvatelstva a nakonec - plynulý přechod do stavu, ve kterém se dnes nachází Sýrie či Libye. Vítejte v Evropě (uprchlíci).

Leč přesuňme se konečně do tuzemska:

Ačkoliv (díkybohu) nestíháme v tomto zatím srovnat krok s vyspělou Evropou, pod jednotným vedením politiků všech stran moderního střihu se snažíme v ničem nezaostávat. Vzpomenete si na potlačení občanských protestů v Českých Budějovicích v létě 2013, kdy došlo k (policejními provokatéry vyvolanému) brutálnímu policejnímu zákroku proti občanům, kteří také jinak neměli nikde žádné dovolání? (celý záznam zde)
Už tehdy se ukázalo, že našlápnuto máme přinejmenším dobře. Ale jen díky našemu 40-tiletému zpoždění nejsme doposud tak daleko. Nesmíme se v žádném případě nechat o tuto výhodu připravit! Nesmíme si myslet, že k nám ti kluci muslimští věčně nebudou chtít přicházet. Rovněž nesmíme věřit vládě, která stále jinak mluví a jinak jedná. Své vize, to jest obsazení naší vlasti invazí allahfighters za tučný obolus z Brusele, se totiž stále nehodlá nikterak vzdát!
Nenechme se ukolébat vstřícností hodných policistů při demonstracích. Možná, že někteří s námi sympatizují. Ale všichni do jednoho podléhají velení! Pokud obdrží rozkaz, můžeme se sice modlit, aby zahodili uniformy a přidali se na naši stranu. Ale spoléhat na to v žádném případě nelze! To, že dosud netekla krev, je způsobeno dvěma faktory:
Lidé se na demonstracích chovají velmi slušně.
Vláda si myslí, že se tak uvolní frustrace lidí a potom bude ten správný "klid na práci".

Garantuji vám, že budou-li chtít, zinscenují cokoliv, aby následně mohli legálně a brutálně potlačit i poklidně projevenou občanskou neposlušnost. Až tak daleko jsme se totiž v naší křehké demokracii už dostali: Policie pracuje na politickou objednávku shora (sic!) a tohle zadání muselo přijít z hodně vysokých míst. A ty z vás, kteří se zpackané akci smějí, musím zchladit: Akce se 100% zdařila! Cílem totiž byla medializace střetu "fujky" odpůrců migrace s účastníky na jejich podporu! A ta působí, jak jistě uznáte, naprosto věrohodně.
Dále bylo cílem odvést pozornost od skutečně unikátní akce Pevnost Evropa - řadě demonstrací napříč celou Evropou, což se také zdařilo. Mluvilo se jen o provokaci a nutnosti záležitost vyšetřit. A za 14 dní se celá záležitost v tichosti zamete pod koberec. Vyšetřování skončilo, zapomeňte...

Stejně tak jako utichla celá záležitost se zveřejněním obsahu Sobotkových mailů (nezapomenu ani neprominu pane premiére), kde se především odsuzovala fuj-fuj věc, totiž čtení cizí korespondence a nějak pramálo záleželo na obsahu a významu těch mailů.

A jen tak do třetice se zcela přechází mlčením nahlášená a schválená demonstrace před Úřadem vlády (která měla navazovat na demonstraci z Hradčanského náměstí), kdy policie protiprávně a protiústavně zcela odepřela všem účastníkům přístup na místo jejího konání.

Nevážená vládo!
Dovolím si zde naznačit svůj úhel pohledu: Nechci islám. A jedinou osobou na vysokém postu, která ho také nechce je Zeman. To je fakt, se kterým musím pracovat. Bakala vlastní Respekt, Hosp.noviny, je donátorem knihovny V.Havla a sponzorem prezidenské kampaně knížete Karla resp.TOP 09. Zároveň je loutkovodičem Sobotky, se kterým si upekl pašíka (OKD). To teď skomírá na úbytě, masínko bylo vyžráno (kolik chutných soust asi skončilo v ČSSD?) a kosti s kůží zůstaly státu. Sobotka i Bakala musí z toho mega průseru vybruslit se zdravou koží. Sobotka kvůli straně a preferencím, Bakala kvůli prachům. Zeman jim do toho soukolí hází písek. Sobotka potřebuje alespoň nějaký úspěch, ale kde nic není, ani smrt Bohouš nebere. Toho patového stavu se snaží využít další megasvině a poskoci. Ale vůbec nikdo (ať už třeba hadí strana nebo Topka) se nechystá na Bakalu střílet, aby se samy nestřelily do nohy. ODS je mrtvá, Fiala ji v plastovém pytli táhne za sebou a šťouchá do ní klacíkem. Jakmile plyny pohnou pytlem, řičí nadšením nad tou životaschopností...
Migranti se valí do Evropy jako voda protrženou hrází. Zatím jim nic a nikdo nestojí v cestě. (Zapomeňte na tanečky Andělky s Turkama.) Mají své instrukce. Jsme jejich nové pastviny. EU končí a čím dříve (včera bylo pozdě!) začneme jednat a připravovat se na konec - tím lépe. K tomu jsou potřeba lidi, kteří milují svou zem.
Teď ruku na srdce: Opravdu máte pocit, že tato vláda pro naši zem něco smysluplného činí?
Shit!
Takovou snahu zatím vnímám jen u jmen jako např. Robejšek, Konvička, Hampl, Lidinský, Okamura...
Je jich samozřejmě víc, přesto mi vadí, že si každý hřeje jen tu svou polívčičku na svém pískovišti. Možná, že dávají přednost svému písečku před touto zemí. Tímto na ně apeluji: Kluci, sedněte si a napište nám, proč se nedokážete domluvit nebo jaké kroky jste už pro společný postup při záchraně vlasti uskutečnili. Opravdu velmi rád si všechna vaše vyjádření přečtu. Protože teprve tehdy, až se sjednotíme, může se vyhlásit Generální stávka.

Čekat totiž v dnešní situaci až do voleb je jistá cesta do pekel.

Autor: Karel Babica | neděle 14.2.2016 14:20 | karma článku: 35.92 | přečteno: 1165x

Další články blogera

Karel Babica

Contradictio in adjecto naše soudy nezajímá!

Ale možná je naše soudnictví OK. A chybu hledejme v neobratném vyjádřování novináře způsobeném "misunderstandingem". Vlastně nakonec ani novinář za nic nemůže, vinna patrně bude jazyková bariéra, která může úplně za všechno.

26.9.2017 v 19:50 | Karma článku: 21.60 | Přečteno: 422 | Diskuse

Karel Babica

Nejasná zpráva o konci Evropy aneb mých pár slov k rozhovoru francouzského pana profesora

Jsem si vědom jisté monotématičnosti svých blogů, jenže milý Říme, on Hannibal tentokrát už překonal tvé hradby. Proto mne tvá setrvalá pasivita přímo děsí.

21.9.2017 v 21:35 | Karma článku: 36.27 | Přečteno: 1210 | Diskuse

Karel Babica

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o islámu (ale báli jste se zeptat)

Paroduji název filmu a trošičku přeháním. Ale jen malounko. Mohu vám slíbit, že se dozvíte věci, které vám ve škole o islámu (kromě další spousty věcí) rozhodně neřekli.

10.9.2017 v 17:45 | Karma článku: 38.21 | Přečteno: 2455 | Diskuse

Karel Babica

Neodhlásíte své děti ze skautu?

V květnu tohoto roku probublala společností zajímavá aféra, do které bylo zapleteno též skautské hnutí. Nejvíce o něm psala blogerka paní Eva Svobodová [1] [2] [3]

4.9.2017 v 12:40 | Karma článku: 39.88 | Přečteno: 2538 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Štěpánka Semecká

Nesuď člověka podle jeho Kliniky

Další nedělní glosa o tom, jak je jednoduché někoho zaškatulkovat a odsoudit ještě před tím, než bychom znali jeho příběh.

22.10.2017 v 20:46 | Karma článku: 7.74 | Přečteno: 431 | Diskuse

Jan Pražák

Jak Maruška potkala strašně hrubýho cikána

Jela jsem za mamkou. Bydlí sama v domku kousek za Příbramí a v pátek ráno mi volala, že si podvrkla kotník. Tak jsem hned po práci sedla Na Knížecí na autobus a vyrazila.

22.10.2017 v 20:35 | Karma článku: 19.09 | Přečteno: 612 | Diskuse

Most mezi námi

S Mistry na retro výstavě ve Slunečnici

Nezahálíme, jedeme naplno! V Domově seniorů Nová slunečnice se konala retro výstava Střípky našich životů III. Pro tuto příležitost jsme si připravili program, tentokrát v duchu poezie a francouzského šansonu.

22.10.2017 v 18:18 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 53 | Diskuse

Renata Šindelářová

Co bych si počala bez svého telefonu

Každý den ho nutně potřebuju. Je to můj budík, kalendář, foťák, hodinky, závaží v kabelce, podložka pod vrklavou židli, dobrá výmluva z trapného hovoru, moje mapa, můj jízdní řád i krácení dlouhé chvíle ve vlaku.

22.10.2017 v 15:49 | Karma článku: 8.22 | Přečteno: 156 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Jaký bude další vývoj po volbách?

Volby dopadly tak, jak nikdo nečekal. Někteří sice tvrdí, že ano, ale to jsou jen takové pobitevně generálské řeči. Asi se dalo předpokládat vítězství ANO, ale že za sebou povleče ocas osmi slabých, a ještě slabších stran, to ne...

22.10.2017 v 14:27 | Karma článku: 10.96 | Přečteno: 452 | Diskuse
Počet článků 31 Celková karma 35.13 Průměrná čtenost 1186

Jsem obyčejný chlap. Milovník zvířat i dobrého jídla. Občas zůstávám v údivu nad tím, co přináší život, občas mne náš svět vytáčí. Tak bych se rád podělil.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.