Úterý 10. prosince 2019, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 10. prosince 2019 Julie

Filipika proti muslimusům.

28. 05. 2017 10:50:00
O očividné pravdě vás nikdo nikdy neujišťuje. Zato lež, ta se musí stále znovu a znovu nějak okecávat...

Proto vás dnes nehodlám o něčem ujišťovat. Jen vám sdělím tu očividnou pravdu. Chci se tím odlišit od dosavadních blogů tímto tématem se zabývajících.

Jen mi ještě dovolte malou poznámku: Nadpisem jsem dnes parafrázoval
název díla Jana Blahoslava. To jen abyste pochopili, jak ten nadpis vlastně vznikl. Blog sám se však zabývá žhavou současností - islámem, islamismem a muslimy.

Spousta (internetových) stránek už byla popsána, aby se poukázalo na fakta. Aby se na základě argumentů poukázalo na rozpory oficiální doktríny obhajující islám, na invazi "obětí války" do Evropy, na obtížnosti integrace odlišných kultur... Více či méně erudované články a rozbory měly objasnit či zdůvodnit, proč realita tolik pokulhává za humanistickými idejemi, kecy politiků a propagandou novinářů.

Také já jsem v poslední době vstřebal značné množství leckdy protichůdných informací, v nichž se argumentovalo vším možným. V průběhu času jsem nacházel určité střípky, které do mozaiky argumentů nezapadaly. Přesto se mi vinuly těmi tématy. Poprvé jsem na ně narazil na diskuzních fórech.

Zde je přepis dvou z diskuze vytržených, na sebe navazujících příspěvků očitých svědků:
xx - ...Nemám problém courat mezi lidmi, culit se na ně a být mezi nimi v pohodě...
Kdysi, chvíli po 89. jsem byl jako náležitě lačný turista ve Francii.
Čuměl jsem na všechno jako puk, byl jsem plný zážitků. Až do jedné chvíle:
v Marseille jsme patrně zašli do jakési podivné čtvrti, kde na náměstí postávali.
Tady tři, tady čtyři, tady dva. Snědí mládenci s pichlavýma očima... Nedělali nic,
jenom tak stáli a těma očima pozorovali lidi...
Ihned jsem pocítil tíseň, kterou tam ten prostor byl nabit jak elektřinou...
Ta tíseň na mne padla, aniž bych měl pro to jakékoli racionální vysvětlení...
Bylo tam ticho, ty upřené oči a všeobjímající napětí...
Ihned mě napadlo staré "oko do duše okno..."
Ano, jsem přesvědčen, že islám je náboženství zla.

yy - Presne. Oni tu zlobu, to pohrdani nami, tu vyhruzku "jeste chvilku na me cum
a bude zle" maji jednoduse napsanou v ocich, nijak to neskryvaji.

Časem se ukázalo, že rozhodně nebyli sami, kdo si tohoto jevu všiml. Totéž
popisuje i autor článku, který vyšel na sklonku loňského roku. Vedle jiných zajímavých informací v článku si dovolím vypíchnout tohle:

..."poprvé jsem ucítil skutečný strach až zde. Strach z lidí. Takový, že jsem se neodvážil vyfotit je zepředu. Jejich tvrdé, sveřepé, hněvivé ksichty." ...
...Ale zapisoval jsem si do bločku. A cituji doslova, abych zachoval svůj přímý dojem:
„Machometáni se jdou modlit nenávist. Sparťanští chuligáni, ti jsou ve svém hněvu ještě rozverní. Toto je neúprosná, zavilá nenávist, nenávist živočišná, zabijácká..."

Po tomto objevu jsem si onoho málo popisovaného aspektu všímal už prvoplánově. Narazil jsem na něj i v relativně nedávném případě Slovenky Sheily S. (to je ta kacířka, co šíří nenávist a pálí knihy). Doslova pár hodin před eliminací tohoto ultrapravicového živlu (jejím odvlečením zásahovou jednotkou v noci nad ránem) stihla poskytnout tento
rozhovor rádiu. Můžete si jej poslechnout celý a na základě informací si pak sami zkuste odpovědět, kde se v tomto případě nachází ten nebezpečný element a kde jeho oběť. Nicméně v čase po 19. minutě se v její výpovědi objevují tato slova:

"Ale tie pohľady to bolo ... len pohľadom by vás zavraždili..."

Nyní vám prozradím, čím si vysvětluji tu pozoruhodnou shodu ve všech případech:
Všichni tito lidé to vnímají naprosto přesně a správně!

Na Wikipedii u hesla džihád se můžete dočíst, že se jím označuje náboženská povinnost muslimů usilovat o obranu a rozšiřování islámu ve vlastním srdci i ve světě. Základními termíny tam jsou Dár al-harb („dům války“) a Dár al-islam („dům islámu“).
Ergo kladívko: ta území, která islám nepovažuje za dobytá (neovládají jej muslimové), nespadají pod dům islámu, ale pod dům války. Žádná třetí možnost neexistuje. Vítejte v evropském domě války...
Pro nepřítele (chápejte jím všechny nemuslimy) na nepřátelském území mají tito vojáci islámu samozřejmě jen nenávist, pohrdání - a smrt. Do tohoto prizmatu pak velmi dobře zapadají všechny
-pichlavé a nenávistné pohledy,
-ústrky, projevy otevřené agrese,
-(slavné a neexistující) no go zóny a v řadě neposlední i všechny ty
-"činy psychicky narušených jedinců" - teroristické útoky muslimů.

Za jistých zjednodušujících předpokladů, si lze živého tvora definovat jako biologický stroj vybavený firmwarem, kterému je pak průběžně dodáván další software. Na rozdíl od chytrých telefonů či počítačů ale není vůbec jednoduché v případě biorobota přehrát mu firmware, či jej vybavit jiným operačním systémem a aplikacemi. Lidové přísloví trefně říká: starého psa novým kouskům nenaučíš.
Od mládí vštěpovaným pravidlům a návykům se na jiná přeučíte těžko. Zvlášť pokud vy sami nechcete. A ruku na srdce, budete vy sami chtít vyměnit něco, o čem jste po celou dobu přesvědčováni (a na konec i přesvědčeni), že je to dokonalé?

Dokonalé - ovšem jen v očích muslimů. Zkuste najít jiné světové náboženství, které apostazi (odpadlictví) kriminalizuje či trestá smrtí. Rovněž v něm postrádám toleranci (jinak typickou právě u náboženství) vůči jiným.
Staví se nadřazeně vůči různým skupinám a toto vše má kodifikováno už přímo v sobě. Není to tedy způsobeno chybou fanatického vykladače. Rovněž implementaci sebevražedných prvků v něm obsažených (položit život za šíření islámu s bonusovou poukázkou do ráje) postrádám v budhismu, hinduismu, křesťanství či u zenu.
Takové prvky bývají součástí programů sekt. Ano, dnešní islám v celé jeho kráse (korán, súry, hadísy) bych očekával spíše v resortu sekt s fakt vymazlenou ideologií a totální kontrolou celého života příslušníka sekty. V tomto případě hodně atrofované sekty, v zárodku jejíhož učení nacházím extraporci zla, nenávisti a krutého násilí.

Filipika: typ polemických a útočných projevů nebo symbol ostré kritiky.

Autor: Karel Babica | neděle 28.5.2017 10:50 | karma článku: 34.07 | přečteno: 970x

Další články blogera

Karel Babica

Demonstrace nebo provokace?

Co je skutečně sledováno avízovanými akcemi hnutí Milionu chvilek dne 10.prosince 2019? Kdyby to měla být demonstrace, stačí snad Václavák. A pokud nestačí Václavák, pak postačí Letná, no ni?

9.12.2019 v 12:20 | Karma článku: 40.49 | Přečteno: 1623 | Diskuse

Karel Babica

Malá poznámka k 17. listopadu 2019

Zcela zastrčená zůstává ve stínu jedné události událost jiná. Dle mého významnější. A kdyby nebyla celosvětově připomínána, obávám se, že dnes by u nás byla nejen opomíjena, ale také pokud možno co nejvíce bagatelizována.

17.11.2019 v 10:30 | Karma článku: 29.05 | Přečteno: 745 | Diskuse

Karel Babica

Kecy v kleci

Skrytá netolerance, která ničí školy... Pisálek Josef Mačí píše na objednávku nebo nedokáže pobrat ty nejelementárnější logické principy? Co má přesně newspeak na mysli u termínu "znevýhodněný žák"?

14.11.2019 v 11:11 | Karma článku: 36.71 | Přečteno: 1284 | Diskuse

Karel Babica

Něco z geologie, trochu z botaniky a zbytek Gréta.

Původně jsem neměl tu chuť ani potřebu řešit ztopoření svého ega kopnutím do věrozvěstky Gréty. (Jak bylo nám, postarším mačům a egomaniakům, nedávno laskavě doporučeno.[1] )

2.10.2019 v 16:00 | Karma článku: 37.32 | Přečteno: 1329 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vladimír Kroupa

Hele, Milionkáři, nechcete se na to dnes vybodnout…?

Spolek Milion chvilek pro demokracii svolal na dnes na pražské Václavské náměstí veselici s mávátky a transparenty. I když mají v mnohém pravdu, i když toho bez voleb stejně moc nezmění, i když mají právo na demonstraci...

10.12.2019 v 10:29 | Karma článku: 33.64 | Přečteno: 876 | Diskuse

Martin Vlasák

Náš kocour Fanouš

Vyprávění o tom, jak si nalezené kotě od kravína podmanilo, ochočilo a posléze zotročilo celou naši rodinu.

10.12.2019 v 9:08 | Karma článku: 19.53 | Přečteno: 248 | Diskuse

Pavel Chalupský

Rty.

Jsou nejen ozdobou hlavně žen, ale i když jsou němé, mají vypovídající hodnotu. Nenechme se mýlit, vypovídají o nás mnohé.

10.12.2019 v 8:10 | Karma článku: 5.35 | Přečteno: 98 | Diskuse

Jan Hurka

Podivnosti spolku (ne)Milionu (ne)demokracie….

Také vás napadlo, že shromáždění Novorevolučníků (ne)svobod se nějak nelogičně přemístuje v prostoru I čase, aby spíše než názorově obohatilo občanstvo, tak je dle mého, jistě subjektivně neobjektivního názoru, řádně....., ehmmm

10.12.2019 v 4:46 | Karma článku: 37.52 | Přečteno: 1116 |

Hana Rebeka Šiander

Proč nemám ráda Vánoce

Vánoce by měly být časem lásky a pokoje. Proč ale každý rok lidi posedne „vánoční šílenství“? Proč jsou na sebe lidé zlí a hádají se? Než se hádat s rodinou, jsem radši na Vánoce sama. Čekají mě třetí Vánoce o samotě. Zvládnu to?

9.12.2019 v 22:03 | Karma článku: 26.79 | Přečteno: 1940 | Diskuse
Počet článků 53 Celková karma 35.89 Průměrná čtenost 1430

Jsem obyčejný chlap. Milovník zvířat i dobrého jídla. Občas zůstávám v údivu nad tím, co přináší život, občas mne náš svět vytáčí. Tak bych se rád podělil.

Najdete na iDNES.cz